Aurika, Algirdas Seleniai ir  šuo Džiugas.

2012 m. Palanga.

Aurika ir Algirdas Seleniai.

2013 m. Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas

"Už švietėjišką kūrybinį darbą".

Aurika ir Algirdas Seleniai

Lietuvos Kinematografininkų

Sąjungos Prizo laureatai - 2006 m.

Už animacinį filmą "Čigonas ir drakonas".

 

INTERNETINĖS SVETAINĖS

SUKŪRIMĄ PARĖMĖ

KULTŪROS RĖMIMO FONDAS

 

 

FOTO ALBUMAS 1

 

TONINO GUERRA 

Italijos centriniame Riminio mieste trečiadienį (2012 m. kovo 21 d.) mirė garsus italų scenaristas ir poetas Tonino Guerra (Toninas Gvera), dirbęs su tokiomis kino garsenybėmis kaip Federico Fellini (Federikas Felinis) ar Michelangelo Antonioni (Mikelandželas Antonionis).

ad

 1920 metais gimęs T.Guerra, kuris rašyti pradėjo Antrojo pasaulinio karo metais Vokietijos koncentracijos stovykloje, mirė savo namuose, pralaimėjęs keletą mėnesių trukusią kovą su liga, rašoma Riminio savivaldybės pranešime.

 Ilgametę savo karjerą televizijoje ir kine T.Guerra pradėjo parašęs scenarijų Giuseppe De Santis (Džiuzepės De Sančio) filmui „Žmonės ir vilkai“ (Men and Wolves (1956). Jis taip pat kūrė poemas, piešė ir darė skulptūras.

 T.Guerra bendradarbiavo su garsiausiais savo laikmečio italų režisieriais, įskaitant Vittorio De Sica (Vitorijų De Siką), Mauro Bolognini (Maurą Bolonjinį), Mario Monicelli (Mariją Moničelį), Alberto Lattuada (Albertą Latuadą), brolius Taviani (Tavijanius), Marco Bellocchio (Marką Belokiją) ir Francesco Rosi (Frančeską Rosį).

Jis yra dirbęs su  JAV kino kūrėju Stevenu Soderberghu (Stivenu Soderbergu), su kuriuo kūrė scenarijų trijų dalių antologijai „Erosas“ (Eros (2004), taip pat su graikų režisieriumi Theo Angelopoulos (Teo Angelopulosu).

 Tai T.Guerra parašė scenarijų  F.Fellini filmui „Amarkordas“ (Amarkordas), kuris pelnė „Oskarą“ kaip geriausias užsienio filmas 1975 metais, ir garsiosioms M Antonioni juostoms „Nuotykis“ (Adventure) bei „Išsiplėtus“ (Blow Up).

 „Tonino buvo nepaprastas žmogus, kuris išgyveno praktiškai visą italų kultūros šimtmetį. Netekome poeto, genijaus ir nuostabios asmenybės“, - sakė buvęs Italijos kultūros ministras Walteris Veltronis (Valteris Veltronis) savo pareiškime.

 

Tonino Guerra piešinys nupieštas ir dedikuotas Algirdui Seleniui.

Piešinys nupieštas ant Tarptautinio animacinio kino festivalio "KROK" (Ukraina - Rusija) programos lapo, 2001 m.

Algirdas Selenis ir Tonino Guerra. 

Tonino Guerra - pasaulinio garso scenaristas, poetas, rašytojas, sukūręs kino scenarijus F.Felinio, M.Antonionio, A.Tarkovskio (V/f "Nostalgija") filmams.

Nuotrauka iš Tarptautinio animacinio kino festivalio "KROK" (Ukraina-2001 m.)

****************************************************